A kalcium szervezetünk egyik alapvető élelmiszere. Rendkívül fontos ásványi anyag, melyre minden sejtünknek szüksége van, így permanens hiánya súlyos egészségkársodsához vezet. A kalcium biztosítja csontjaink szilárdságát, de az idegek ingerelhetőségében is szerepet játszik, ahogy az izomösszehúzódásokat és a váralvadást is segíti. Sokáig úgy tudták, hogy a tejben és tejtermékekben található a legtöbb kalcium, ezért a gyerekeknek nagyon fontos a napi rendszerességű tejfogyasztás. Ma már világos, hogy a tejnek sokkal több hátrányát érezhetjük meg, mint amennyi pozitívumot kaphatunk tőle. Ezen kívül a vegán életmód is terjedőben van. Összeszedtünk néhány olyan élelmiszert, ami növényi alapú és a tejnél is nagyobb mennyiségű kalciummal büszkélkedhet.
Ezzel védheted hajad hatékonyan formázás után
Ugye tapasztaltad már, hogy a rendszeres vasalás, festés és egyebek mennyire megterhelik hajadat? A hajápolók jelentős része nem nyújt igazi védelmet, de mit szólsz egy természetes megoldáshoz? A hajápolás rózsaolajjal a kőkemény hajvasalás után is szép eredményeket hoz. Fontos, hogy megterhelő kezelések, formázás után hajunkat megfelelő ápolásban részesítsük, különben visszafordíthatatlanul károsodhat, melyen csak az olló segít majd.
A hajvasalás erőteljesen igénybe veszi hajszálainkat, a magas hőfok szárít, roncsol, így a rövidtávú szép eredményért hosszú távon magas árat fizetünk. Ennek nem kell így lennie, hajunk egészségének és rugalmasságának megtartásáért sokat tehetünk odafigyelő ápolással. A hajnak éppúgy szüksége van hidratálásra és táplálásra, valamint védelemre, mint bőrünknek. Ehhez kitűnő alternatíva a rózsaolaj vagy a hajpakolás rózsaolajjal, esetleg a rózsaolajas samponok és balzsamok.
Rózsaolaj a rugalmas hajért
Hajunk rugalmasságát – ahogy bőrünk esetében is – nagyban befolyásolja a hidratáltság. A száraz haj könnyen töredezik, nehezen formázható, száll és fénytelen, míg a megfelelően hidratált haj rugalmas, könnyed esése mellett fényével vesz le lábunkról. Mivel érhetjük el, hogy hajunk megfelelő vízháztartással rendelkezzen? A belső hidratáláson kívül például rózsaolajjal. A belső hidratálás a megfelelő mennyiségű víz ivását jelenti, míg a rózsaolaj, mint hajápoló jelenthet önmagában rózsaolajat, vagy rózsaolajjal készült hajápolókat is.
Rózsaolaj a hővédelemben
A legtöbben valamiféle eszközzel formázzuk hajunkat. Ez az eszköz lehet hajvasaló, göndörítő, gőzölő hajformázó és még sorolhatnánk. Ezen komoly igénybevételt jelentenek, a magas hőfok károsítja hajszálainkat és erősen szárítja is őket. Még az egyszerű és szokványos hajszárító sem kivétel ez alól. Amennyiben hajszárítás és formázás közben védelmet szeretnénk biztosítani hajunknak, használjunk olyan hajápolókat, olajokat, melyek segítenek a nedvesség megtartásában és védelmet biztosítanak a töredezés és égés ellen. A rózsaolaj például kitűnő erre a célra. Önmagában használni költséges pazarlás, ezért talán a második legjobb hajápolóval az argánolajjal érdemes elegyíteni és óvatosan eloszlatva felvinni hajformázás előtt.
Rózsaolaj hajformázás után
Miután hajvasaló vagy szárító esetleg göndörítő segítségével elértük a kívánt frizurát, ne a hajlakkal folytassuk. Hajunk a szekatúra közben is elég rosszul érezhette magát, ne tetézzük még lakkokkal, előbb adjunk némi nyugtató ápolást. A rózsaolaj és argán olaj, esetleg rózsaolaj és olívaolaj keveréke finoman eloszlatva ragyogást, rugalmasságot és védelmet nyújt. Ezt követően jöhet a hajlakk, ha mindenképpen fixálni akarunk, de aki teheti, inkább kerülje az ilyen jellegű hajformázó szereket, mivel ezek is szárító hatást gyakorolnak a hajszálakra, valamint könnyebb töredezést eredményeznek.